Gnosis SAMAEL - LAKHSMI
GNOSIS

Slovo gnózia  (Gnosis) pochádza z antickej gréčtiny a znamená POZNANIE. Je to transcendentná múdrosť, ktorá nám umožňuje spoznať sa a získať odpoveď na veľké otázky filozofie: Kto som? Odkiaľ pochádzam? Aký je zmysel mojej existencie? Kam smerujem?

Gnóziu nie je možné naučiť sa memorovaním kníh. Jedine. prostredníctvom priamej skúsenosti reality a prebudením vnútorných superlatívnych zmyslov, sa odhalia skryté pravdy o vesmíre a o nás samých.

Pre tieto účely nás Gnózia učí postupy, ktoré nás vedú k vnútornej rovnováhe a harmonickému rozvoju duše: Meditácia, Astrálne  cesty (svet snov), rozvoj čakier a skrytých zmyslov (jasnozrivosť, intuícia, telepatia, atď),  Kabala, Alchýmia.

Okrem mnohých iných ezoterických tém, ako sú: Reinkarnácia a tajomstvo počatia a smrti; Duša rastlín (Elementály), Sila mantry, Kúzlo astrológie (astro-teurgie).

Mnoho mužov a žien našli pravdu (svoju vnútornú pravdu) a založil rôzne filozofie a školy tajov, aby  zdierali svoje znalosti s ostatnými. Sú to  veľkí učenci, majstri a mágovia histórie.

Pôvod tohto učenia sa zakladá na psychológii poznania samých seba. Už Gréci hovorili „Človeče, poznaj sám seba a spoznáš vesmír a bohov."