Gnosis SAMAEL - LAKHSMI
ZAJĘCIA Z GNOZY
SAMOŚWIADOMOŚĆ  w celu przebudzenia własnej świadomości.
CO TO JEST GNOZA?
Praktyczna i  zharmonizowana wiedza z dziedziny  Fizyki, Sztuki, Filozofii i Mistycyzmu w celu rozbudzenia własnej  świadmości.
ALCHEMIA
Kamień filozoficzny i  tajemnice alchemików.
Przemiana ołowiu w złoto.
Gotyckie katedry.
UKRYTE MOCE DRZEMIĄCE W CZŁOWIEKU
7 czakr i ich wyjątkowe zmysły: Jasnowidzenie, Telepatia, Intuicja…
PSYCHOLOGIA AUTOŚWIADOMOŚCI
Osobowość, esencja gnozy  i Ego.
Szczęście człowieka poprzez wyższą medytację.
Wstęp wolny.
W celu otrzymania więcej informacji zadzwoń .
yardennahara04@yahoo.fr
GNOZA
Słowo Gnoza pochodzi od  starożytnego języka greckiego i oznacza WIEDZĘ. Jest transcendentalną mądrością, która pozwala nam poznać i otrzymać odpowiedź na wielkie pytania filozofii: Kim jestem?, Skąd pochodzę?, Jaki jest cel mojego istnienia? Dokąd zmierzam?
Nie można zrozumieć Gnozy porzez wiedzę książkową. Tylko poprzez bezpośrednie doświadczenie i świadomość przebudzenia na superlatywne zmysły zewnętrzne zostaje ujawniona ukryta prawda wrzechświata i nas samych.
Z tego powodu Gnoza uczy nas w praktyce jak dojść do równowagi wewnętrznej i harmonijnego rozwoju duszy poprzez:
Medytację, Podróże astralne, Rozwój czakr i ukrytych znaczeń ( jasnowidzenie, intuicja, telepatia etc.), Kabała, Alchemia.
Poza tym podejmowanych jest dużo tematów ezoteryczhych takich jak: Reinkarnacja, tajemnica poczęcia I śmierci; Dusza roślin (podstawa); Siła mantry, magia astrologii (astroteurgia).
Duża ilość mężczyzn i kobiet  odnalazło prawdę (wewnętrzna prawda) i odkryło własną filozofię i szkołę misterii aby podzielić się swojąą wiedzą z innymi. Wśród nich są  wielcy mędrcy , nauczyciele i magowie na przestrzeni wieków.
Początki tej nauki wywodzą się ze świadomości psychologii  w nas samych. Grecy powiadali: “Człowieku, poznając siebie , jednocześnie poznajesz  wrzechświat Bogów”.Gnostyckie Stowarzyszenie Kulturalne Samael Lakshmi (The Gnostic Cultural Association Samael Lakshmi) głosi gnostyckie nauki wielkiego Mistrza ludzkości.

Misją jego założyciela, Mistrza Samaela Aun Weora (Samael Aun Weor), Avatara Ery Wodnika, było danie ludzkości syntezy mądrości pochodzącej z wielu kultur i czasów.

Jego 3 wieczne fundamenty podkreślają wagę samo-wiedzy zdobywanej w celu eliminacji naszych psychologicznych defektów (blokad, urazów, traum, kompleksów, błędów, nienawiści, przemocy itd.).

Drugim i równie ważnym aspektem jest alchemia seksualna, kiedy małżonkowie używają ich twórczych energii by odkrywać ukrytą wewnętrzną moc czy zmysły i rzeczywistą egzystencję we wszystkich wymiarach drzewa życia (Kabała).

Trzecim czynnikiem REWOLUCJI ŚWIADOMOŚCI jest poświęcenie dla ludzkości (by służyć bliźnim bezinteresownie).

W celu rozpowszechniania tej cennej wiedzy, nauczyciele gnostyccy prowadzą kursy, lekcje i wykłady w różnych miejscowościach Świata.

Wersja PDF kursu wprowadzającego także jest dostępna.

Można także pobierać e-booki (PDF) na wiele różnych tematów ezoterycznego nauczania (Astral, Matram, filozofia, psychologia gnostycka) dostępne w różnych językach.

UKORONOWANIEM PRACY Mistrza Samaela Aun Weora w tym wieku jest DOSKONAŁE MAŁŻEŃSTWO.

Więcej informacji:  yardennahara04@yahoo.fr

Cała działalność i wszystkie teksty są bezpłatne.

*"Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie."*

• Aby pobrać w formacie PDF kliknij tutaj •

1. Czym jest Projekcja Astralna?
Samael Aun Weor: Czy naprawdę nie wiesz czym jest  Projekcja Astralna? Młoda damo, bardzo dobrze rozumiem, że pytanie jest szczere. Posłuchaj:  Projekcja Astralna jest wyjątkowo prostym i łatwym naturalnym fenomenem jak jedzenie, picie itd. Jest jasne, że gdy fizyczne ciało wchodzi w sen, dusza opuszcza je i podróżuje wszędzie [gdzie chce]. Gdy wraca, gdy ponownie wchodzi w ciało, dusza często pamięta miejsca, w których była, ludzi z którymi rozmawiała itd. Zwykle ludzie opisują ten fenomen jako sny, ale w istocie to właśnie jest projekcja astralna.

2. Czy fenomenu tego można doświadczyć tylko we śnie, czy też może zaistnieć na życzenie?
Samael Aun Weor: w każdym przypadku sen jest niezbędny by móc doświadczyć projekcji astralnej, nawet na życzenie.

3. Czy Projekcja Astralna jest niebezpieczna?
Samael Aun Weor: Sądzę, że stanie się świadomym naturalnego zjawiska obecnego we własnym życiu nigdy nie jest niebezpieczne. Jesteśmy świadomi jedzenia, które spożywamy, tego co pijemy, stanu naszego zdrowia a także tego, że projekcja astralna jest tym co zdarza się każdej żywej istocie.

4. Objaśnij mi proszę technikę projekcji astralnej. Chcę móc przenieść się do Paryża w dowolnej chwili.
Samael Aun Weor: To czego zawsze dokonujesz mimowolnie i nieświadomie możesz nauczyć się wykonywać świadomie i na żądanie. Zawsze projektujesz się astralnie, bo wszystkie dusze opuszczają ciała – niestety w sposób nieświadomy – w chwili drzemki [we śnie], zatem zrób to samo, tylko na własne życzenie i świadomie.  Powtarzam: kiedy zaczniesz czuć ociężałość związaną z zaśnięciem, kiedy zaczniesz zapadać w drzemkę wówczas wyobraź sobie siebie jako subtelnego, eterycznego ducha; myśl, że chcesz opuścić ciało; zrozum, że nie jesteś ciałem; zrozum, że jesteś duszą; zatem poczuj się jak dusza i wówczas gładko i delikatnie – jak powstaje dusza – wstań ze swojego łóżka. To co wyjaśniam musi być wykonane w konkretny sposób; to nie jest kwestia myślenia, ale działania! Wtedy, jak tylko wstaniesz, zrób mały podskok w swojej sypialni z mocną intencją pływania w przestrzeni; jest jasnym, że jeśli polecisz, to dlatego, że jesteś już poza swoim fizycznym ciałem; wówczas możesz opuścić swoją sypialnię i pływać w powietrzu; potem możesz udać się do Paryża, Londynu czy gdziekolwiek zechcesz. Jednakże jeśli nie wlecisz, to dlatego, że wstałeś z łóżka ciałem fizycznym; jeśli tak się stanie, to wróć z powrotem do łóżka i powtórz eksperyment.

5. Czy podczas latania ciało fizyczne zostaje w łóżku?
Samael Aun Weor: Chcę, żebyś mnie dobrze zrozumiał; posłuchaj: to oczywiste, że gdy latasz w przestrzeni to dlatego, że jesteś poza swoim fizycznym ciałem. Musisz zrozumieć, że twoje ciało zostało w łóżku i ty, jako dusza jesteś poza ciałem i daleko od łóżka.

6. Podczas latania trzeba myśleć o podróży w konkretne miejsce?
Samael Aun Weor: Chcę, żebyś zrozumiał, że to nie jest kwestia myślenia, ale działania, to różnica. Na przykład. Widzę cię siedzącego na krześle; wówczas jeśli pomyślisz o tym, że chcesz wstać i i wyjść na ulicę, ale nic nie zrobisz to oczywiście pozostaniesz na tym krześle; zatep potrzebne jest działanie: rozumiesz?

7. To lubię w Gnozie: wszystko czego nie rozumiem jest mi przystępnie wyjaśniane.
Samael Aun Weor: Oczywiście, lubimy dokładność, precyzję we wszystkim.

8. Czy możesz nam opowiedzieć konkretny przykład projekcji astralnej na życzenie (zgodnie z wolą).


Samael Aun Weor: Z ogromną przyjemnością młoda damo, opowiem ci o osobistym doświadczeniu. Chcę opowiedzieć o mojej pierwszej projekcji astralnej. Byłem wciąż bardzo młody gdy udało mi się projektować astralnie na życzenie. Dokładnie pamiętam jak skoncentrowałem uwagę na procesie zasypiania i gdy poczułem, że zasypiam, gdy znalazłem się w stanie pomiędzy jawą i snem zacząłem działać mądrze.

Nie starałem się myśleć o tym, że teraz będę się projektował astralnie, ponieważ to oczywiste, że gdybym o tym rozmyślał nie przeprowadziłbym upragnionego eksperymentu. Powtarzam: działałem, wstałem płynnie z łóżka i gdy to robiłem nastąpiła bardzo naturalna separacja pomiędzy duszą i ciałem; dusza pozostała na zewnątrz,a ciało pozostało śpiące w łóżku.

Wyszedłem z domu spontanicznie i z klarownym zamiarem i później poszedłem samotną ulicą. Zatrzymałem się na następnym rogu; przez kilka chwil zastanawiałem się gdzie powinienem pójść i zdecydowałem, że odwiedzę Europę.

Było oczywiste, że muszę wznieść się ponad wodami Oceanu Atlantyckiego, więc unosząc się cudownie w świetlistej przestrzeni czułem jak wypełnia mnie szczęście nie do pomyślenia dla ludzkiej istoty i wreszcie przybyłem do Paryża.

W ten sposób idąc – czy może lepiej byłoby powiedzieć, płynąc w rozświetlonym powietrzu – instynktownie poczułem potrzebę wejścia do budynku.

Nie żałuję, że wszedłem akurat do tego budynku ponieważ w tej rezydencji napotkałem wtajemniczonego, którego znałem w dawnej inkarnacji.

On także był poza ciałem; z pewnością mogę stwierdzić, że jego ciało spało w łóżku, a obok niego ujrzałem kobietę i dwójkę dzieci, które spały razem z nimi; jak rozumiem to była jego żona i dzieci.

Czule powitałem przyjaciela i dusze jego żony, która także była poza swoim ciałem; nie bez znaczenia był fakt, że także dusze ich dzieci znajdowały się poza ciałami.

Te młodzieńcze dusze przestraszyły się mojej niezwykłej obecności; wówczas zrozumiałem konieczność wycofania się by uniknąć powrotu tych przestraszonych dusz do swoich ciał; bezdyskusyjnie gdyby to się stało, dzieci zaczęłyby płakać w łóżku i wołać mojego przyjaciel i jego żonę; wtedy rozmowa zostałaby przerwana, dopóki dusza mojego przyjaciela i jego żony byłyby zmuszone do wejścia do swoich ciał z krwi i kości.

W istocie pojąłem to wszystko w tysięcznej części sekundy; dlatego by uniknąć problemu zaproponowałem mojemu przyjacielowi opuszczenie domu i pójście ze mną na spacer ulicami Paryża; moja radość była wielka gdy na to przystał.

Dlatego wspólnie poszliśmy ulicami wielkiego miasta; nawet poradziłem mu powrót na ścieżkę, wejście na ścieżkę Światła; zaoponowałem też byśmy odwiedzili wspaniałą świątynię, która znajduje się w Niemczech, jednak niestety mój przyjaciel odrzucił zaproszenie twierdząc, że nie może ponieważ musi koncentrować swoja uwagę na problemach codziennego życia, gdyż ma małżonkę i dzieci itd. Pożegnałem więc tego Wtajemniczonego i unosząc się w powietrze przekroczyłem wielkie mury i wzniosłem się ponad autostradę, ponad serpentynę pełną zakrętów aż przybyłem do wspaniałej świątyni.

Na froncie sanktuarium zobaczyłem wiele dusz różnych narodowości, ludzi którzy w czasie godzin snu uciekli ze swoich gęstych ciał i przybyli tutaj.

Tak więc wszyscy ci ludzie zgromadzeni w różne grupki rozmawiali ze sobą; mówili o kosmosie, prawach, reinkarnacji i Karmie, tajemnicach życia i śmierci itd.

Szukałem przyjaciela biegłego w projekcji astralnej, ale nie znalazłem go.

Zbliżyłem się potem do rogu świątyni i zobaczyłem znakomity ogród z przepięknymi kwiatami roztaczającymi oszałamiającą woń; w głębi rysowała się sylwetka wspaniałej świątyni rozświetlona wspaniałością gwiazd; chciałem wejść do środka, ale strażnik zatrzymał mnie mówiąc „to jest świątynia mądrości; zawróć, jeszcze nie czas”.

Zatem posłuszny temu nakazowi odszedłem na pewien dystans, nie ruszając się za daleko od progu. Potem przyjrzałem się sobie; popatrzyłem na moje duchowe dłonie i stopy, a nawet zdobyłem się na luksus porównania ich z moimi fizycznymi rękoma i stopami, które zostawiłem w Ameryce Łacińskiej, świętej ziemi Azteków, śpiące w łóżku.

Oczywiście porównania te pochodzą z chwilowego powrotu do mojego materialnego, fizycznego wehikułu śpiącego głęboko i chrapiącego w łóżku; później zdumiony obudziłem się mówiąc „byłem w świątyni mądrości, cóż za szczęście, cóż za radość.”

Nawet dziś nie mogę zapomnieć nieskalanego białego światła świecącego w tym sanktuarium; naturalnie światło takie nie może pochodzić z żadnej fizycznej lampy, gdyż wydobywało się z każdej części i nie pozostawiało żadnego cienia.

9. Czy jest możliwe podróżowanie do miejsc, których się jeszcze nie zna?
Samael Aun Weor: Byłem w boskiej świątyni, mimo że jej nie znałem. Mógłbym powiedzieć tak „lepszy zmysł telepatyczny” - albo w sposób bardziej dla ciebie zrozumiały, mój własny Duch poprowadził mnie tam.

10. Kiedy ktoś dokonuje projekcji atralnej na życzenie , czy może zapamiętać po przebudzeniu gdzie podróżował?

Samael Aun Weor: Oczywistym jest, że jeśli nie pamiętasz, to dlatego, że nie projektowałeś się astralnie świadomie [na życzenie]. Wydaje mi się niemożliwe by osoba, która dokonuje projekcji astralnej na życzenie – która opuszcza ciało świadomie i intencjonalnie – nie mogła zapamiętać co widziała poza ciałem. Na przykład gdy opuszczasz dom by udać się do biura i wkrótce wracasz z biura do swojego domu, czy pamiętasz co widziałaś w biurze, prace którą wykonałaś i polecania, których udzielił ci szef?

11. Tak, gdy wracam do domu pamiętam to wszystko.
Samael Aun Weor: Tu jest podobnie młoda damo. Pamiętaj, że twoje fizyczne ciało jest domem z krwi i kości; zatem jeśli celowo opuszczasz ten dom zobaczysz wiele rzeczy i jeśli na życzenie powrócisz jest oczywistym, że zapamiętasz wszystko co widziałaś i słyszałaś.


• Aby pobrać w formacie PDF kliknij tutaj •


http://gnosis-samael-lakhsmi.org/gnoza_polska.html